Strict Standards: Declaration of NBXML::addAttribute() should be compatible with SimpleXMLElement::addAttribute($name, $value = NULL, $ns = NULL) in /virtual/d/o/domum.ugu.pl/admin/kernel/class.nbxml.php on line 37
Łazienka - nasza oaza czystości | Domum

Łazienka - nasza oaza czystości

łazienka

Powszechnie wiadomo iż łazienka jest tym miejscem w mieszkaniu, z którego nie korzysta się non stop, mimo tego dobrze zatroszczyć się o jej przemyślane zaplanowanie i oprzyrządowanie by ulepszyć sobie komfort jej wykorzystywania. Zwykle to panie nadzwyczaj dbają o łazienki, z prozaicznej w zasadzie przyczyny – ponieważ goszczą w nich najdłużej. Mężczyźni najczęściej załatwiają w niej swe sprawy higieniczne i sanitarne, więc nie przywiązują takiej wagi do stylu łazienki, o ile tylko wszelkie komponenty jej instalacji funkcjonują stosownie i jest ona czysta.

Łazienka spełnia dla domowników dużo funkcji. Przede wszystkim to miejsce, w którym załatwia się swoje potrzeby fizjologiczne, a przy tym takie miejsce, co do jakiego mamy pewność względem jego stanu sanitarnego – ileż razy woleliście przetrzymać swoje potrzeby fizjologiczne do powrotu do domu by nie musieć korzystać z publicznych ubikacji… W łazience dbamy również o swą higienę osobistą, nie ma wszakże potencjalnie niczego bardziej odprężającego po trudnym dniu, aniżeli gorąca kąpiel we swojej własnej wannie czy też odświeżający prysznic. Dla kobiet łazienka jest zarazem miejscem, w jakim troszczą o swój wygląd. Nie możemy ponadto nie wspomnieć o fakcie, że z zasady to w łazience umieszczamy pralkę, a zatem jest to także nasza pralnia oraz suszarnia.

Nierozłącznym towarzyszem łazienki stanowi niestety wilgoć. Z takiego powodu niewątpliwie znaczące jest zaaranżowanie jej w tego rodzaju sposób żeby wilgoć ta była jak najmniej uciążliwa. Wiadomym nam jest z lekcji biologii, iż w wilgotnych miejscach intensywnie rozwijają się rozliczne drobnoustroje, które mogą wywierać na nas ponadto ujemny wpływ, jak w szczególności pleśń oraz bakterie. Z tego powodu rzecz jasna pożądane jest pokrycie łazienki glazurą, którą nie tylko szybko się przeczyszcza, lecz jaka dodatkowo nie pozwoli dostawać się wilgoci do murów, z jakich niebywale trudno ją wyeliminować. Drugą znaczącą sprawą jest zagwarantowanie w łazience prawidłowej wentylacji, z której wykorzystaniem para wodna może znaleźć ujście na zewnątrz, a w ten sposób ograniczamy rozrost niekorzystnych dla zdrowia grzybów.

© 2016-2021 Domum - Martyna D. Website template designed by TemplateMonster.com